top of page
  • Yazarın fotoğrafıMiray Arslan

AVENGED SEVENFOLD 'Mattel'in Müzik Videosunu Yayınladı


AVENGED SEVENFOLD, "Mattel" şarkısının Zoe Katz tarafından yönetilen resmi müzik videosunu yayınladı. Parça, grubun haziran ayında çıkan son albümü "Life Is But A Dream..."den alınmıştır. Dört yıl boyunca yazıp kaydedilen klibin yapımcılığını Los Angeles'ta Joe Barresi ve AVENGED SEVENFOLD üstlendi, miksajını ise Poconos, Pensilvanya'da Andy Wallace yaptı. Albüm varoluşsal bir krize yapılan bir yolculuk; Her zaman başgösteren ölüm endişesi ile insan varoluşunun anlamı, amacı ve değerine dair son derece kişisel bir keşif.Albümle yenilikçi bir yaklaşım sergileyen grubun verdikleri mesajlar çarpıcı ve insana hayatı sorgulattıran cinsten.


M. Shadows şu çarpıcı sözleri söylüyor , "Kural yok. Kimin ne düşündüğü önemli değil". "Bir gün hepimiz gitmiş olacağız ve sonunda hepimiz unutulacağız. O yüzden, kendi amacınızı bulduğunuzda, onun peşinden gidin."

"Mattel", sahte çimlerine , papatyalarına kadar şehirlerin Barbie kızının yapaylığı konusunda çarpıcı bir klibe sahip.Şarkıyı ilk dinlediğimde gündemde olan Barbie furyası aklıma gelmişti klip o yüzden şaşırtmadı.Klipte görünen "Her gün yeni bir gün." , "Hayatın bir anlamı vardır." gibi yazılar içeren posterler ve o yazıları çürütecek cinsten aynılık basitlik ve sahtelik içeren bir yaşantı dikkat çekiyor ve bunun etrafında dönüp duran insanlar.En sonunda ise bunun getirdiği depresyon , amaçsızlık , intihar... Sanırım gerçekten günümüz dünyasını ve bunların insana etkilerini boşluğu anlamsızlığı çok etkileyici bir şekilde anlatmaya hizmet eden bir klip.


0 yorum

Comments


bottom of page