• Kritikzine

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik Fabrikası "Caston Factory"i Daha Yakından Tanıyın!

En son güncellendiği tarih: 13 Ara 2020


Söz, beste, altyapı ve remix yapan amatör, profesyonel herkesi ünlü otoritelerle buluşturan Caston Factory, sektörün zorlandığı şu günlerde müzikle ilgilenen tüm üreticilerin fark edilme şansını evlerine kadar getiriyor. 23 Haziran’da açılan Caston Factory, profesyonelinden amatörüne, gencinden yaşlısına, kısacası müzikle ilgili herkesin tüm üretimlerinin kategorize edilmiş geniş bir havuzda toplandığı Türkiye'nin en kapsamlı üretim fabrikası olarak dikkatleri çekiyor. Biz de bu oluşumu daha yakından tanımak için Menajer Çağlar Tavşanoğlu ile bir röportaj gerçekleştirdik.


1) Caston Factory nedir? 


Caston Factory, müzik dünyasından birçok menajer, prodüktör, yapımcı, sanatçı ve reklam şirketinin otorite olarak yer aldığı Türkiye’nin en kapsamlı üretim havuzudur. Söz, müzik, altyapı üretenler üretimlerini fabrikamıza yüklüyor, yeni üretim arayışında olan otoriter isimler ise bu havuza istedikleri zaman göz gezdirebiliyor, üretimleri değerlendirmek, almak veya üretici ile tanışmak isterse direkt olarak üretici ile iletişime geçiyor.


2) Caston Factory'nin müzisyenlere, gruplara katkısı nedir?


Caston Factory’nin müzikle ilgili herkese bir katkısı olabilir. Birincisi üretimini havuza koyan kişi, birçok otoriter isim tarafından fark edilebilir. İkincisi insanları üretime ve yaratıcılığa teşvik eden bir yapıdır. Daha fazla üretim ile şansını denemek isteyen kişiler, farklı tatlarda yepyeni üretimler oluşturacaktır. Bu sistemin üreticiye en önemli katkısı ise, havuzdaki üretiminin seçilmesi durumunda hayallerine kavuşabilecek kapının aralanacak olmasıdır.


3) Her müzisyen veya müzikle ilgilenen Caston Factory'den yararlanabilir mi? 


Evet, üretim havuzumuz amatöründen profesyoneline, gencinden yaşlısına müzikle ilgilenen her bireye ve gruba açıktır.


4) Caston Factory'nin oluşumu nasıl oldu, buna nasıl karar verdiniz?


14 yıllık menajerlik kariyerimde birçok genç müzisyen keşfettim ve onları müzik piyasasına kazandırdım. Ama biliyorum ki bizlere ulaşamayan, üretimlerini sergileme fırsatı bulamayan bir o kadar müzisyen de ülkenin herhangi bir yerinde keşfedilmeyi bekliyor. Bu sebeple üretimleri tek bir havuzda toplayarak ve otoriteler isimlerin bu havuza bakmasını sağlayarak, üreticilere yeni bir umut kapısı ve keşfedilme fırsatı vermek istedim.

5) Caston Factory'nin imkanları her müzik tarzını kapsıyor mu?


Havuzmuzda bir müzik ayrımımız yok. Pop rock arabesk jazz rap ve diğer tüm müzik tarzlarına açık bir havuz. Havuzun içerisinde kategoriler bulunmakta. Otoritelerimiz ihtiyacı olduğu müzik türünü ve temaları seçerek ayrıntılı aramalar yaparak direkt olarak sonuca ulaşabiliyorlar.


6) Caston Factory'de hangi isimler çalışmalarımızı görebilir? 


Çalışmalarınızı görebilen otorite isimlerimiz şu an 45’e yaklaşmış durumda ve her geçen gün artmaya devam ediyor. Burada hepsini yazmak yerine @castonfactory instagram sayfasından bakmanızı önereceğim. Orada otoritelerimizin büyük bir kısmını ve biyografilerini görebileceksiniz.


7) Başka konularda çalışmalarınız veya ilerde yapmayı planladığınız şeyler var mı?


Şu an menajerliğini yürüttüğümüz 10 sanatçımız, 2021’de gerçekleşmesini planladığımız 3 festivalimiz ve yeni mobil uygulama çalışmalarımız devam ediyor. Tüm bunları şahsi hesabımdan veya caston hesaplarından takip edebilirsiniz.


8) Son olarak neler eklemek istersiniz? 


Tüm müzisyenlere şunu söylemek isterim. Hayal kurmak önemlidir fakat hayalleri hedefe dönüştürerek somut bir sonuç elde etmek çok daha değerlidir. Üretin, üretimlerinizi bizlere ulaştırın ve hayallerinizin hedefe dönüşmesi için kendinize her zaman güvenin.


Caston Factory Website


İletişim


İletişim 2
0 yorum