top of page
  • Yazarın fotoğrafıKubilay Mehmet Batur

Chris Adler neden Lamb of God ile yollarını ayırdı? Sırra kadem basan meşhur otobüs kavgası!

Temiz tuşesi, hell-toe tekniği, rifflerine ride ekleme takıntısı, o minimini splash'i ile yaptığı zil rotasyonları, aksak kullanmaktan korkmadığı kick desenleri ve Drum Fest 2005 performanslarıyla bir zaman ki gençliğin gönlünde taht kurmuş o efsane baterist, Chris Adler 2019 ortalarında Lamb of God ile yollarını ayırdı. Grubun parçalarıyla ikonikleşen tekniğini olmadan bir LOG düşünmek hayli zor açıkçası!


Belki de profesyonel davulculuğunun yanı sıra Lamb of God'a en büyük katkısı keçi sakal konusunda ezber bozan tarzı olsa gerek, verdiği bir röportajda gruptan 'toksiklik' yüzünden ayrıldığını söyledi. Mark'dan yediği yumruktan sonra bile Randy'nin iflah olmadığını varsayarsak, Adler'a hak vermemek işten bile değil. 24 Mayıs 2010'daki Prag konserlerlerinde, bir seyircisini sahneden iterek ölümüne sebep olmak nedeniyle 37 gün hapis yatmış olduğundan bahsetmiyorum bile. Diğer üyeler ile olan iletişimine Adler her ne kadar hedef göstermeden herkesin sürekli memnuniyetsiz ve asık suratlı olmasından şikayetçi olsa da, Randy'nin bu kişilerin başında geldiğini düşünmemek birazcık zor açıkçası... Durup düşününce, grubun ritim gitaristi Willie Adler zaten kardeşi... evet Morton'la gruptan çıktıktan sonra liseliler gibi Twitter üzerinden küfürleştiler ama Drummer Fest'lerde gayet mutlu gözüküyorlardı. Grubun bass gitaristi John Campbell ise grubun güncel bateristi Art Cruz'un bateri çalmayı Adler'dan öğrendiğini söylediği göz önüne alınırsa aralarının iyi olduğunu düşünmek zoraki olmayacaktır.


YouTube'dan ısrarla strike atarak sildirdikleri otobüs kavgasında yumruğu yiyeceğinden bir haber Randy'nin Mark Morton'u ve grubun diğer üyelerini nasıl kışkırttığını ve toksikliğinin sınırlarının kafasının ne kadar güzel olduğuyla doğru orantılı olduğunu aşağıdaki videodan anlayabilirsiniz. Ayrıca, grup üyeleri, bahsi geçen videoda, Randy'nin alkole ve uyuşturucuya olan bağımlılığından dolayı grubun kimyasını bozmasını ve durduk yere milletin keyfini kaçırmasından şikayetçiler.0 yorum

Comments


bottom of page