top of page
  • Yazarın fotoğrafıdenizkivilcim636

Dave Mustaine'den Metallica-Megadeth Atışmasına Cevap

Metal müzik camiasında senelerdir bitmek bilmeyen o tartışma: Metallica mı daha iyi, Megadeth mi? Dave Mustaine bu atışma hakkında konuştu.


Yakın zamanlardaki bir röportajında kariyeri hakkında birçok soru alan Mustaine'e, röportajın bir noktasında Metallica ve Megadeth arasında görülen "rekabet" hakkında ne düşündüğü de soruldu. Bu soruya yanıt olarak yaptığı yorumlar arasında "aramızdaki drama yaptığımız müzikten hep daha büyük oldu," cevabı da vardı.


"Bana göre Metallica ve Megadeth arasında bir rekabet yok. İkimiz de farklı gruplarız, ama Megadeth'in daha tutarlı olduğunu düşünüyorum. Ama üzücü olan şey, aramızdaki drama yaptığımız müzikten hep daha büyük oldu. Ve unutmayın, Metallica büyük bir başlangıç yaptı; ve bunu benim ortaya çıkarmaya yardımcı olduğum şey sayesinde yaptılar."


"Dünyadaki en büyük gruplardan biri oldular, ve işte; en büyük gruplardan biri nefeslerini boşa harcayıp, 'Dave iyi bir gitarist değil' diyerek beni itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Affedersiniz de, ne diyorsunuz siz? Sanırım sizi ünlü eden çoğu şarkıyı ben yazdım, o yüzden bu saçma ifadeyi tekrar gözden geçirmelisiniz. Ama bu, o adamların söylediği zırvalık, ve onları takip eden koyunlar buna inanıyor."

0 yorum

Comments


bottom of page