top of page
  • Yazarın fotoğrafıHuanita

GENE SIMMONS IRON MAIDEN HAKKINDA KONUŞTU

KISS'ten Gene Simmons, Iron Maiden'ın son Rock and Roll Hall of Fame ifadesiyle ilgili duygularını paylaşmaktan çekinmiyor. İngiliz heavy metal öncülerinin 12 Mayıs Çarşamba günü yeniden devredilmesinin ardından, The Demon olarak bilinen KISS basçı-vokalisti konuştu.

Rock Hall's Class of 2021 için seçilen altı sanatçı Foo Fighters, The Go-Go's, Jay-Z, Carole King, Todd Rundgren ve Tina Turner. Şubat ayında duyurulduğu gibi, adaylar arasında Iron Maiden artı benzer şekilde reddedilen Rage Against the Machine, New York Dolls ve Devo vardı.


Peki Gene Simmons bunun hakkında ne düşünüyor?

"RR Hall of Fame bir yalandır, sırf Iron Maiden'ı dahil etmemek için. İğrenç!" diye tweet attı.


KISS'teki vokalist grup arkadaşı Paul Stanley de konuyla ilgili konuştu. "Onlar için önemli olup olmadığına bakılmaksızın, Maiden'ın RR Hall of Fame'de olmaması ÇILGINLIKTIR. Kimin yazıp yazmadığı fark etmeksizin, Komite onları almalıdır. Bütün bir müzik türünün ortaya çıkmasına yardımcı oldular. Daha başka ne yapmanız gerekiyor??"


Stanley daha önce konuyla ilgili daha fazla paylaşımda bulunmuştu. Ve RR Hall of Fame tarafından küçümsenmenin nasıl bir şey olduğunu grup olarak biliyorlar. KISS, 1999'da RR Hall of Fame'de olmak için uygun hale geldi, ancak 2014'e kadar bunu başaramadı. Metalin en etkili gruplarından biri ve dünya çapında canlı bir fenomen olan Iron Maiden, 2005'ten beri dahil olmak için uygun, ancak 2020'ye kadar resmen aday gösterilmedi.


Rock Hall Başkanı ve CEO'su Greg Harris, bu hafta Iron Maiden'ın ihmaline ilişkin son tepkiye yanıt verdi ve sonucun üzerine kafa yorarak, "Bu ilginç bir durum çünkü biz [metali yüceltiyoruz]. Her türlü rock 'n' roll'u kutluyoruz. aday gösterildi; Maiden'ı aday gösterdik, Judas Priest aday gösterildi, Def Leppard'ı da dahil ettik. " sözlerini söyledi.

0 yorum

Comentários


bottom of page