top of page
  • Yazarın fotoğrafıYağmur Tüten

MEGADETH- The World Needs A Hero/ Album İncelemesi

Selaaammm

Sanırım yazı yazmanın en sevdiğim kısmı o an ne hissediyorsam hislerimin ilk önce şarkı hallerini bulup sonrasında da sizlere yazı haline getirip paylaşabilmek derim. Yazdığım yazılardan her birinde kendimden ya parçalar buldum ya da bıraktım, bu sefer de gene kendimden bir parça, hislerime tercüme buldum.

Karşınızda bugün inceleyeceğimiz albüm THE WORLD NEEDS A HERO

Kendi özüne tekrar dönmeye çalıştıkları (Heavy Metale tekrar dönüş albümü olarak adlandırdıkları ), bazı grup üyelerini kaybettikleri (Marty Friedman yerine birçok mükemmel isimle çalışmış Al Pitrelli ) karışık mı karışık kimilerine göre de çok tartışılan albüm 2001 yılında piyasaya sürüldü.

Evet kendi özüne tekrar dönmeye çalıştıkları diyorum çünkü Dave Mustaine'in önceki albümlerinde kaybettikleri ya da kısa bir süreliğine bağlantı kopukluğu yaşadığı , 90lar Metallica'sının etkilerinden çıkıp tekrar Megadeth olmaya adım attıkları albümdür desem yanlış bir ifade olmaz bence.

İçinde az biraz Thrash az biraz Heavy ile harmanlanan albümde bazı tartışılan şarkılar olduğu gibi asla ama asla hakkını yiyemeyeceğimiz de çok şarkı var.