top of page
  • Yazarın fotoğrafıKubilay Mehmet Batur

Mitten Gerçeğe, ya da tam tersi mi?: August Burns Red ismini gerçekten bir trajediden mi alıyor?

Metalcore dünyasının efendi çocukları 9 Mayıs 2007'de Driven Far Off'a verdikleri bir röportajda gitaristleri Brent Rambler'e grup isminin nereden geldiği sorusunun sorulması üzerine, yankısı uzun süre sürecek bir açıklamaya imza attı. Rambler lise yıllarında da arkadaş oldukları Jon Hersley'in gruba ilk girdiği dönemlerdeki kız arkadaşı August ile işlerin kontrolden çıkması üzerine ilişkiyi bir an önce bitirme kararı alması ile başladığını açıkladı.

Ancak, bir frontmani elinden kaçırmanın bedbahtlığı ile kendisini üzüntünün kollarına bırakması gerekirken, August çılgına dönerek intikam ateşi ile yanıp tutuşmaya başlar ve Jon'un Redd isimli İrlanda seteri cinsi köpeğini kulübesiyle birlikte ateşe verir! Verdiği röportajda, Rambler bu trajik olayın ertesi gün bütün gazete manşetlerinde "August Burns Redd" olarak yer bulduğunu ve başta Jon olmak üzere bütün grup üyelerinin bu olaydan etkilendiklerini ve bu dönemin tam da grup için isim aradıkları döneme geldiğini aktarıyor. Jon'un da istediği üzerine August Burns Red ismiyle grup Lancaster, Pennsylvania'nın bağrından metalcore dünyasına hüzünlü bir başlangıç yapıyor... mu acaba?Bu açıklamanın neredeyse aynısını grubun lead gitaristi JB Brubaker 2016'da bir başka röportajda yaptı. 1 aralık 2015'de ise August Burns Red resmi twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:


İşte eski vocalimiz Jon Hersley ve August tarafından yakılan mahut köpeği ReddHer ne kadar daha sonraları 2012'de diğer grup üyelerinin de bulunduğu bir röpörtajda grubun davulcusu Matt Greiner kundaklama hikayesinin grup üyeleri tarafından yaratılmış mizahi bir anektod olduğunu ve sadece "bir grup ismi bulmak için bu ismi bulduk" açıklamasını yaptığı iddia edilse de. Bu röpörtaja dair elle tutulur bir kanıt bulunmamaktadır.


Zavallı Redd'e mi üzülsün yoksa eşek şakasına mı gülsün karar veremeyen dinleyici'nin ise kafası karışık:0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page