top of page
  • Yazarın fotoğrafıBeyza Türedi ✪

Pink Floyd’un solisti Roger Waters’tan İsrail’e Tepki Paylaşımı

Pink Floyd grubunun İngiliz solisti ve söz yazarı Roger Waters, "İsrail işgalci bir devlettir." başlığıyla Twitter’da İsrail’e devletinin zulmüne tepki olarak bir video paylaştı.

Waters videosunda şu sözlerle tepkisini dile getirdi:

Ne?

Ne?

“Biden hala desteklediğini söylüyor. Senin desteklediğin şey, insanların evlerinden soykırım gibi çıkarılması. Sen nasıl hissederdin Joe Biden? Evinde oturuyorsun, orası senin evin, ailenle yüzyıllardır yaşadığınız yer ve bazı pislikler onu alıp gidiyor. Ben yerleşimciyim, evini senden alıyorum ne yaptığın umrumda değil, öl, bu en iyisi olurdu..Bu akla hayale sığmaz, bu inanılmaz, beni sinirlendiriyor.

Ne yapabilirsiniz?

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün, İsrailli İnsan Hakları Örgütü B’Tselem’in izinden gitmesine çok memnunum. Birkaç ay önce İsrail’i Apartheid* devlet olarak ilan etti. İsrail ırkçı bir devlet.

Gençler hatırladınız mı.. Sun City’de çalacakken Apartheid* karşıtı birşeyler yapmıştık. Güney Afrika söz konusuyken yapmıştık. Neden İsrail için de yapmayalım? Bilmek istediğim şey bu...

UEFA ve FIFA’nın İsrail’e karşı futbol müsabakalarını durdurması İÇİN kampanya başlatıyorum. Bu dikkat çekecektir.”

Aparheid devlet: “Apartheid” kelimesi ırkçı-ayrımcı-işgalci' kelimelerinin birleşimi olarak tanımlanmaktadır. İsrail'in Filistin halkı üzerinde uyguladığı engelleme, Filistinlileri evlerinden uzaklaştırma ve Yahudi yerleşimcileri o evlere gönderme faaliyetlerinin tümü 'apartheid' olarak adlandırılır. İşgal etmek yani.



0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page