top of page
  • sefaalcn2

PUDDLE OF MUDD-Come Clean / Albüm İncelemesi

Güncelleme tarihi: 14 Oca 20221991’de Kansas’ta kurulan post-grunge grubu Puddle Of Mudd, 2001 yılında yayınladıkları Come Clean albümü ile 2001 de çıkan efsanevi albümler (Is This It, Amnesiac, Toxicity, The Argument…) listesinde kendilerine yer buldu. Ayrıca “LAweekly” dergisine göre “en kötü 10 post-grunge grupları listesinde de kendisine yer edinmeyi başardı. Ama listede olma sebepleri müzikleri değildi. “Limp Bizkit vokali Fred Durst labeline imza atan gruptan ne bekleyebilirdiniz” gibi dalga geçen bir açıklamaları var. En son yayınladıkları oldukça kötü “About A Girl” coverları ile “evet, bu listede olmak için sebeplerimiz var” dediklerini düşünüyorum.

Albüme geri dönersek, 11 şarkılık ve 48 dakikalık bu albümün açılış teklisi olan “Control” eleştirmen ve insanlar tarafından oldukça beğenildi. Sert sounda sahip olan bu şarkı Wes Scantlin tarafından yazıldı. Flawless Records (sahibi Fred Durst) etiketiyle yayınlanan bu şarkı o dönem Scantlin’in içinde bulunduğu ilişkiyi anlatan bir parça. Albümün 2. Şarkısı olan “Drift and Die” sözleri ve hissi ile post-grunge tarihin en iyi şarkılarından biridir bana göre. Bazı söylentilere göre şarkının yazılmasında Layne Staley (Alice In Chains) isminin büyük bir katkısı vardır.Albümün diğer bir şarkısı olan Blurry albümde en çok dinlenen parçadır.

Bu başarılı parça Billboard Hot 100’ de 5. UK Chart’ta 8. Sırada yer aldı. Albümde ki diğer parçalardan olan She Hates MeMainstream Rock Tracks” tablosunda 1.sırayı aldı. Son olarak bu başarılı albüm ASCAP ödülünü de aldı. Bu ardı arkası gelmeyen başarılar, üçlü platin sertifika 5 milyonu askın satış grubu bir üst seviyeye taşıyıp God Smack, Deftones, Linkin Park, Stone Temple Pilots, Staind gibi gruplarla turneler yapmasını sağlayıp iyice ünlendirdi. Fred Durst’un katkılarıyla toplanıp bu albümü yapan grup bir daha bu albümlerinin üstüne çıkamadılar. Ama bize bıraktıkları bu albüm -tarihin en kötü post grunge grupları listesine girseler bile- post-grunge adına büyük ve asla yok sayılamayacak bir eserdir. Bize bıraktıkları bu eserden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. İyi dinlemeler.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page