top of page
  • Yazarın fotoğrafıYağmur Tüten

SLIPKNOT-SLIPKNOT (1999) ALBÜM İNCELEMESİ

Güncelleme tarihi: 3 May

Selaaammmm müzik severlerrr...

Nasılsınız? Umarım hepiniz çok iyisinizdir. Bugün uzun süredir yazmak istediğim ve sonunda yazmak için vakit ve de kafa bulduğum bir gruba birlikte göz atacağız. Karşınızda Slipknot'tan Slipknot albümü...Aslında aklımda başka albümlerini yazmak vardı (ki bu da "All hope is gone" ona da bir sonraki yazıda değinmeyi düşünüyorum.) ama sonrasında dedim ki Slipknot'ı "Slipknot" yapan albümü incelemeden olmaz. Bu sözümle ne demek mi istiyorum? Hemen başlayalım o zaman.


Yabancı kaynaklardan birinde şu sözü okumuştum, "Bence grubun kendi ismini ilk albümlerine koymaları en iyi zaman!" ben de bu söze katılıyorum. Hele hele bu albümde daha da fazla. Bize unutamayacağımız bu ismi resmen kafamıza kazıyarak sektörden asla ama asla vazgeçmeyeceklerini söylüyorlar resmen.

Bu albümü incelemeye başlamadan önce biraz öncesine de bakmamız lazım, underground olduğu zamanlara; 1996 yılının Ekim ayında kim oldukları bilinmeyen, adı sanı duyulmamış bi grup ilk albümleri olan M.K.R.F'yi yayınladı. Hiçkimse bu ses getirmeyen, duyulmayan albümün bir s