top of page
  • Yazarın fotoğrafıAlperen Gürsoy

SODOM'un Yeni Şarkısı "1982" Yayında!

40 yıldır üretmeye devam eden ve Thrash Metal'in en baba gruplarından olan Alman grup Sodom, 28 Ekim 2022 için duyurdukları yeni albümleri "40 Years At War" albümünden ilk single olan "1982" isimli şarkıyı yayınladılar.2020'de Genesis XIX isimli bir full albüm ve 2021'de Bombenhagel isimli 3 parçalık single yayınlayan dev grup, hız kesmeden yeni işler üretmeye devam ediyor.


Şarkının ismi, grubun gerçek anlamda müzik yapmaya başladıkları sene olan 1982'ye referansta bulunuyor. Grubun kurucu üyesi ve bas/vokalinde yer almaya devam eden Tom Angelripper, albümle ilgili açıklamalarda bulunurken, daha önce yayınladıkları her albümden birer parçayı yeniden kaydederek bir albüm oluşturacaklarını belirtti. Fakat halihazırda hit olmuş parçalar yerine, nispeten pek fazla gün yüzü görmeyen bazı şarkılarına yer vereceklerini de söyledi. Ayrıca gelecekteki konserlerde çok nadir çaldıkları veya hiç çalmadıkları bazı parçaları da setlistlerine dahil edeceklerinin müjdesini verdi.


"40 Years At War - The Greatest Hell Of Sodom" adı ile yayınlanacak olan albümün track listesi aşağıdaki gibi:1. Sepulchral Voice

2. After The Deluge

3. Electrocution

4. Baptism Of Fire

5. Better Off Dead

6. Body Parts

7. Jabba The Hut

8. Gathering Of Minds

9. That's What An Unknown Killer Diarized

10. Book Burning

11. Genocide

12. City Of God

13. Ashes To Ashes

14. In War And Pieces

15. S.O.D.O.M.

16. Caligula

17. Euthanasia


Yeni single'ı lyric video ile birlikte dinlemek için:
0 yorum

Comments


bottom of page