top of page
  • Yazarın fotoğrafıdenizkivilcim636

Thy Art Is Murder, Chris McMahon İle Yolları Ayırdı + Yeni Vokalist İle Albüm Yayımladı

Deathcore grubu Thy Art Is Murder, 22 Eylül tarihinde paylaştıkları açıklamada hem vokalistleri Chris McMahon ile yollarını ayırdığını, hem de yeni vokalist ile yeni bir albüm yayımladıklarını açıkladı. Açıklamada, McMahon'un gruptan çıkarılmasının sebebini açıkça belirtmese de, 'herkesin fikir belirtmek için konuşma özgürlüğü var, aynı zamanda bunun beraberinde gelen sonuçlara da katlanma hakları da var,' cümlesini açıklamanın bir parçası olarak paylaştı.


Eski vokalistin gruptan ayrılmasının sebebinin geçen günlerde yaptığı transfobik yorumdan ötürü olduğu kesin olarak paylaşılmamış olsa da bu sebepten ötürü atılmış olabileceği hayranlar arasında tartışma konusu oldu. McMahon, gruptan çıkarılmasından bir ay önce Instagram üzerinde yaptığı transfobik yorumdan ötürü bir çok negatif yoruma maruz kalınca, hesabını sildi ve bu yorumun hemen ardından diğer üyeler grubun hesabında trans bayrağı paylaşarak açıklamasına 'sizinle beraberiz' yazdı.


Godlike isimli yeni çıkan albümde eski vokalistin bulunmadığını ve gruptan atıldığını da yakın zamanda paylaştıkları açıklamada paylaştılar. Açıklamada grup şunları yazdı:


"Godlike hakkında sizinle paylaşmak istediğimiz önemli haberlerimiz var. Yeni albümümüz Godlike, dünya çapında dijital platformlarda yayında - beklenmeyen bir değişiklik ile - Chris McMahon artık Thy Art Is Murder'ın bir üyesi değil ve albümde yeri yok.


Bunun şaşkınlık yaratabileceğinin farkındayız ve sizi temin ederiz ki bu karar grubun bütünlüğünü ve gideceği yolu korumak adına verildi. Geçen ay meydana gelen olay bunun sebebi değildi, ancak o da karakterindeki ve muhakeme yeteneğindeki uzun süreli çöküşün bir diğer belirtisiydi. Uzun lafın kısası, olayın etkileri çok büyük oldu. İçeridekilderden, eğer onun savunduğu ideolojilere kendimizi teslim etmezsek Thy Art Is Murder'ın yok edilmesi tehditleri aldık.


Herkesin fikir belirtmek için konuşma özgürlüğü var, aynı zamanda bunun beraberinde gelen sonuçlara da katlanma hakları da var.


Bu zorlu zamanda desteğiniz ve gizliliğimize duyduğunuz saygı için minnettarız. Biz bu yolda ilerlemeye devam ederken, bize bu haftanın başında yeni albümümüzün vokallerini tekrar kaydeden yeni vokalistimizi size tanıtmak konusunda çok heyecanlıyız. Kendisi birkaç gün içinde başlayacak Whitechapel, Fit For An Autopsy ve Spite ile beraber olan Godlike Avrupa turnemizde bizimle beraber olacak.


Odağımız, güçlü müzikler üretmek ve fanlarımıza unutulmaz performanslar sunmak olarak kalmaya devam edecek. Bu yolda açtığımız yeni sayfada bize olan anlayışınız ve sonsuz desteğiniz için size minnettarız."


Hayranların bir kısmı transfobik yorumlardan ötürü eski vokalistin gruptan çıkmış olmasına sevinse de, bir kısmı da McMahon'un tarafını tuttu.


Aşağıdan yeni Thy Art Is Murder albümünü dinleyebilirsiniz.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page