top of page
  • Yazarın fotoğrafıNazlı Avcı

Yeni Başlayacaklara Akustik Gitar Önerileri

Müzik yolculuğuna çıkmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de sizin içşn en doğru enstrümana karar vermektir elbette zira belki de hayat boyu sürecek olan bu yolculukta entrümanınız sizin en yakın dostunuz, yol arkadaşınız olacaktır. Akustik gitar çok yönlü olması ve her müzik tarzına hitap edebilmesi ile birçok yeni başlayanın tercihi oluyor. Hem modern bir enstrüman olması hem de o güzel klasik görüntüsünü koruması ile oldukça havalı. Ancak akustik gitara yeni başlayanlar için en iyi akustik gitar modeli seçimi oldukça zor bir konu. Akustik gitara yeni başlıyor ve ne istediğinize karar veremiyorsanız bu liste sizin için oldukça yararlı olacak!


Segovia SGA40BK

Her seviyede müzisyenin tercih edebileceği bir fiyat performans modeli olan Segovia SGA40BK oldukça yeterli kaliteye ve performansa sahip akustik gitar modeli. Tamamı ıhlamur ağacından imal edilen gövdesi, gülağacı klavye ev sap kombinasyonu ile oldukça tok ve dengeli tonlara sahip. 20 pereye sahip olan Segovia SGA40BK Cutaway gövde yapısı ile alt perdelere oldukça kolay bir şekilde ulaşabilmenize imkan sağlıyor.


Epiphone FT-100 Player Pack

Arka ve yan gövdesi maun ağacı, ön gövdesi ise ladin ağacından imal edilen Epiphone FT-100 gülağacı klavye ve sapa sahip. 20 perdeli yapısı ve medium perde genişlikleri ile hem yeni başlayanların ev çalışmalarında hem de tecrübeli müzisyenlerin stüdyo ve sahne performanslarında yeterli ve tatmin eden bir deneyim sağlıyor. 2 yönlü ayarlanabilen Truss-Rod demiri ile sapı oldukça sağlam ve akort kaçırmıyor. Polisajlı kromdan akort burguları ve klasik akustik gitar görünümü ile oldukça şık olan Epiphone FT-100 muadili ürünlere göre hesaplı bir akustik gitar modeli.


Takamine GD10CE-NS

Hem yeni başlayanlara hem de akustik gitardan profesyonel beklentileri olan tecrübeli müzisyenler için ideal bir akustik gitar modeli. Üst ve yan gövdesi maun ön gövdesi ladin ağacından imal edilen Takamine GD10CE-NS dengeli ve doygun tonlara sahip. Sapı maun ağacından klavyesi ise gül ağacından imal edilen Takamine GD10CE-NS 20 perdeye sahip. Üzerinde bulunan Takamine TP-E preamfi ve eşik altı manyetik sayesinde elektro akustik gitar olarak oldukça tatmin edici performans sunuyor. Üstelik Takamine TP-E preamfi üzerinde dahili bir tuner, ton kontrolleri ve mid-cut switch bulunduruyor. Bu sayede stüdyo ve sahnede her ihtiyacınıza kolaylıkla cevap verebilir. Sapında ve gövdesinde kullanılan saten cila ve klasik görüntüsü ile oldukça şık ve premşum bir başlangıç gitarı.


Yamaha F310

Oldukça sevilen ve tercih edilen Yamaha F310 Yamaha firmasının en çok satılan akustik gitar modeli olma ünvanını taşıyor. Orta seviye bir akustik gitar modeli olmasına karşın üst düzey bir performans sağlayan bir fiyat performans modeli. Arka tarafı ladin ağacı, yan tarafları ve ön kısmı meranti ağacı ve sapı ise nato yani uzakdoğu maun ağacından imal edilmiş ön kısmı ile oldukça doyurucu tonlara sahip. Klavyesi gülağacından imal edilen Yamaha F310 20 perdeye sahip. Klasik görünüme sahip olan Yamaha F310 krom burguları ile oldukça şık bir akustik gitar modeli.


Seagull Entourage

Eğer akustik gitara ayırabilecek yeteri kadar bütçeniz varsa, alacağım gitar hem yeni başlarken hem de profesyonel seviyelerde ihtiyaçlarımı karşılayacak bir model olsun diyorsanız Seagull Entourage tam olarak size göre. Üst seviye akustik gitarlar üreten Seagull firmasının başlangıç serisi bir model olan Seagull Entourage üst seviye ve kaliteli bir akustik gitar modeli. Yan ve arka kısımları yabani kiraz ağacı, ön kısmı masif sedir ağacından imal edilen Seagull Entourage gülağacı klavye ve akçaağaç sapa sahip. Patentli üst eşik yapısı hem sağlamlık hem de güzel bir ton sağlıyor. Üzerindeki kaliteli Godin Ql preamfi ve eşik altı manyetiği ile elektro akustik gitar olarak üst düzey bir çalım deneyimi sağlıyor. 2 bant ekolayzıra sahip olan preamfi ile sahne performansları için bütün beklentilere cevap verebilir. Üzerinde bulunan LED göstergeli tuner ile hızlıca gitarın akordunu yapmak çok kolay.


Ibanez TCY12E-OPN

Ibanez TCY12E-OPN hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için modern görünüme sahip güzel bir başlangıç seçeneği. Tamamı maun ağacı gövde, gülağacı sap ve klavye kombinasyonuna sahip. 20 perdeli bir akustik gitar modeli olan Ibanez TCY12E-OPN oldukça kaliteli akort burgularına ve köprü pinlerine sahip. İbanez firmasının ürettiği orta seviye preamfi ve manyetiği ile elektro akustik gitar olarakta oldukça başarılı. Üstelik üzerindeki dahili tuner, akort yapmakta zorlanan yeni başlayanları çok rahat ettirecek. Klasik görüntüden ziyade daha modern bir tasarıma sahip olan Ibanez TCY12E-OPN modern görünümü sevenler için ideal bir başlangıç seçeneği. Gövde üzerinde kullanılan parlak cila ise pahalı ve butik bir gitar görünümü sağlıyor.


Masterwork Special Paris

Masterwork firması İstanbul’da kurulmuş yerli müzik enstrümanları üreten bir firma. Firmanın özel üretim serisi olan Masterwork Special Paris ıhlamur ağacı gövde, gülağacı sap ve klavye kombinasyonuna sahip. 20 perdeye sahip olan Masterwork Special Paris yeni başlayanlar için kaliteli ve zengin bir ton aralığı sağlıyor. Özellikle eğitim kurumları ve konservatuar öğrencileri için uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir başlangıç seçeneği. Üzerinde bulunan preamfi ve manyetikler ile elektro akustik gitar olarak da tatmin edici bir deneyim sağlayacak. Kısıtlı bütçeye sahip yeni başlayanlar için Masterwork Special Paris ağaç kalitesi ve ton olarak oldukça yeterli bir fiyat performans ürünü.


Cort SFX-ME OP

İstisnasız gitar çalmaya yeni başlayan herkesin mutlaka duyduğu ya da karşılaştığı Cort firmasının başlangıç seviyesi akustik gitar modeli olan Cort SFX-ME OP başlangıç için ideal bir seçeneklerden biri. Maun ağacından imal edilen gövdeye sahip. Ön kısmının ladin ağacı olması ise gitarın akustiğine ve ton kalitesine olumlu bir etki yapıyor. Gülağacı klavye ve gövdeye sahip olan Cort SFX-ME OP 20 perdeye sahip. Üstelik elektronik devreye sahip olması sayesinde elektro akustik gitar olarak kullanılabilir. Üst seviye gitarlarda kullanılan Fishman devre ve Piezo manyetikler elektro akustik gitar olarak kullanmak istediğinizde profesyonel bir performans sağlıyor.


Ibanez PC12MH-OPN

Tamamı maun ağacından imal edilen gövde, gülağacı klavye ve sap kombinasyonuna sahip olan Ibanez PC12MH-OPN 20 perdeye sahip. Özellikle üst seviye bir başlangıç gitarı arayan yeni başlayanlar için ideal bir seçenek olan Ibanez PC12MH-OPN aynı zamanda uygun fiyatlı bir akustik gitar modeli arayan profesyonellere de hitap ediyor.
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page