top of page
  • Yazarın fotoğrafıAlp Doğancan

#Alternatif Sesler | OCTOBER ENDS Röportajı | Interview


İngiltere'nin Newcastle'ından yükselen metalcore/hardcore grubu October Ends, bu hafta #AlternatifSesler serimize özel röportaj verdi.


1) Öncelikle geçen yıl Ekim ayında çıkan ilk stüdyo albümünüz "Zodiac" ile başlamak istiyorum. Salgının en zorlu koşullarında yayınlanan bir albüm. Zodiac'ın yazım süreci nasıldı? Albümün yapım sürecinden bahseder misiniz?


Alex: Gerçekten eğlenceli başladı. Yeni şarkılar ortaya çıkarmak, geçmişten riffler ve başka fikirler çıkarmak ve bunları bir araya getirmeye çalışmak çok keyifli bir süreçti. Ancak gruba yeni katılan Nick'in (clean vokal ve prodüksiyon) sound'unu o zamanlar October Ends'in ana söz yazarı olan Michael (gitarlar) ile eşleştirmek zordu. Şarkıların çoğu aslında pandemiden önce tamamlanmıştı ama bazıları değildi. Bu süre zarfında yeni yönetim, rezervasyon acenteleri ve distribütörlerle de anlaştık, bu nedenle son teslim tarihlerinin stresi başladı. Üstelik koronavirüs her şeyi daha zor ve daha stresli hale getirdi çünkü bir araya gelip kayıt yapmak bizim için zordu. Yayın düşündüğümüzden daha iyi gitti çünkü yayının daha başarılı olmasına yardımcı olan insanlardan (özellikle yönetimimizden) yardım aldık.