top of page
  • Yazarın fotoğrafıAlp Doğancan ✪✪✪

#Alternatif Sesler | Coach Party Röportajı | Interview


1- Öncelikle sizi biraz tanımak isteriz. Bize grup üyelerinizi tanıtır mısınız? Üyeler kimler ve gruptaki rolleri neler?


- Hey! Biz Guy Page (davul), Jess Eastwood (bas ve vokal), Steph Norris (gitar) ve Joe Perry (gitar).


2- Grubun kuruluş hikayesi nedir? Nasıl bir araya geldiniz ve birlikte müzik yapmaya nasıl karar verdiniz?


- Isle of Wight (İngiltere) sakinleri olarak hepimiz konserlere giderek ve genel olarak sadece müzikle ilgilenerek tanıştık. Jess arkadaş çevresine katıldığında Joe ve Guy birlikte bir gruptaydı ve çok geçmeden Jess ve Steph biraz eğlenmek için birlikte şarkılar yazmaya başladılar. Joe & Guy prova odasında onlara katıldı ve sonunda Coach Party oldu.


3- Yanlışsam lütfen düzeltin, aslında 2019'da şarkı yayınlamaya başladığınızdan beri hızla yükseldiğinizi söyleyebilirim. Şimdi bu yıl 8 Eylül'de ilk stüdyo albümünüz "Killjoy" için geri sayıma başladık. İlk albümünüz hakkında ne düşünüyorsunuz? Albümün yazım süreci nasıldı?


- 2016'da birlikte çalmaya başladık ve o zamandan 2019'un sonlarına doğru ilk resmi çıkışımız arasında çok sıkı çalışma ve çok yavaş bir ilerleme vardı. Ve 2019'dan günümüze kadar olan yolculuk bize hala çok kademeli geliyor. Ne olursa olsun, bugün bulunduğumuz yere şaşırdık.

Bir albüm yapma ve yayınlama fikri çoğu grup için en büyük ve en önemli hedeflerden biridir ve biz de bir istisna değiliz. Bu büyük bir olay ve oraya ulaştığımız yol ve nihai sonuçtan gerçekten gurur duyuyoruz. Yazma süreci ilginçti, çünkü o ana kadar birlikte ilk birkaç yılımızda yazdığımız yayınlanmamış tüm müziklerle birlikte 3 EP yayınlamıştık. Bu yüzden, pek çok grubun ilk albümlerinden çok farklı, temelde yıllarca yazdığınız en iyi şarkıların bir derlemesi olabiliyorlar. Bunun yerine, 2023'te bir albüm çıkarmak istiyorsak zamana karşı olduğumuzu bilerek, fırsat buldukça yazdık. Turdayken şarkıların tanıtımını yapıyor, ses kontrolü sırasında yeni fikirlerle oynuyor, istediğimiz zaman stüdyoya atlıyor olurduk bir gün izinliydi ve onu parçalamaya devam etmek için elimizden geleni yapıyorduk. Yazması zor ama aynı zamanda çok eğlenceliydi.


4- Albümden Micro Aggression'dan sonra All I Wanna Do Is Nefret şarkısına da klip çektiniz. Klip çekimleri nasıl gidiyor?


- Müzik videosu çekmek aslında yaptığımız işin en stresli kısımlarından biri; hiçbirimiz gerçekten kamera karşısına çıkmayı bilmiyoruz. Neyse ki bizim gibi insanlardan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını bilen harika yönetmenlerle çalışabildik ve birinin şarkılarımızı görsel olarak yorumlamasının bir parçası olmak gerçekten ilginç. Bazen tamamen yeni bir anlam katıyorlar ya da var olduğunu hiç fark etmediğimiz bir bakış açısından yaklaşıyorlar. Bu gerçekten havalı.5- Bu sonbaharda albümü kutlamak için İngiltere turnesine çıkacaksınız. Başka ülkelerde gösteriler olacak mı?


- Kesinlikle - albüm turunu Avrupa'ya Ekim - Aralık arasında uzattık ve bunun için çok heyecanlıyız. Yaz festivali sezonunda Avrupa'da da çok şey yapıyoruz, bu yüzden kıtada birçok arkadaş ediniyoruz ki bu çok güzel. Pek çok inanılmaz yer gördük ve hepsini görmek istiyoruz!


6- Grup üyeleri gelecek planları hakkında ne düşünüyor? Bundan 3 yıl, 5 yıl sonra nerede olmak istiyorlar ve imkanları olsa hangi isimle konser vermek isterlerdi?


- Yaptığımız müzikle gurur duymaya devam etmek istiyoruz. Şu an bulunduğumuz hızda kayıt yapmaya devam edebilirsek ve buna şu anki kadar inanıyorsak, o zaman mutlu oluruz.

Aynı sahneyi paylaşmak isteyeceğimiz uzun bir grup listesi var. Geçen yıl Biz Bilim Adamlarıyız ve bu yıl Taş Devri Kraliçeleri ile turneye çıktık, yani o ikisinin artık yanlarında büyük tikler var. Alvvays, The Strokes, Bombay Bisiklet Kulübü, Weezer ile turneye çıkmak gerçekten harika olur.


7- Yeni albümünüzü sabırsızlıkla bekliyoruz. Emin olun yayınlandığında sitemizde yer alacak ve müziğinizi ülkemizde daha çok kişiye ulaştırmaya çalışacağız. Ek olarak ne söylemek istersiniz?


- Teşekkürler - dünyanın dört bir yanından insanların bizi dikkate aldığını duymak bizim için inanılmaz. Türkiye inanılmaz bir müzik tarihi ve kültürü olan çok güzel bir ülke ve biz grup olarak bir an önce oraya gitmek istiyoruz. O zamana kadar, Killjoy'un ilk single'larını beğeneceğinizi umuyoruz ve Eylül'deki tam uzunluktaki albüm hakkında ne düşündüğünüzü duymak için sabırsızlanıyorsunuz.

Interview EN:


1- First of all, we would like to get to know you a little bit. Can you introduce us your group members? Who are the members and what are their roles in the group?


Hey! We are Guy Page (drums), Jess Eastwood (bass & vocal), Steph Norris (guitar) and Joe Perry (guitar).

2- What is the group's founding story? How did you come together and how did you decide to make music together?


We all met as Isle of Wight (uk) residents through going to gigs and just being into music in general. Joe & Guy were in a band together by the time Jess joined the friend circle, and before long Jess & Steph started writing songs together for a bit of fun. Joe & Guy joined them in the rehearsal room and eventually came to be Coach Party. 3- Please correct me if I'm wrong, I can say that you've actually been rising fast since you started releasing songs in 2019. Now we have started the countdown for your first studio album "Killjoy" on September 8 this year. How do you feel about your first album? How was the writing process of the album?


We started playing together in 2016, and there was a lot of hard work & very slow progression between then and our first official release towards the end of 2019. And even from 2019 to the present day, the journey still feels very gradual to us. Regardless, we're amazed to be where we are today.

The idea of making and releasing an album is one of the biggest and most important goals for most bands, and we're no exception. It's a big deal, and we're really proud of the way we've got there, and the final result. The writing process was interesting, because up until that point we had already released 3 EPs, along with all of the unreleased music we wrote in our first couple of years together. So it's very different to a lot of band's first albums, where they can basically be a compilation of the best songs you've written over a period of years. Instead, we wrote whenever we had the opportunity, knowing that we were against the clock if we wanted to release an album in 2023. We would be demoing songs whilst on tour, playing around with new ideas during soundcheck, jumping into the studio whenever we had a day off, and just doing whatever we could to keep chipping away at it. It was challenging but also a lot of fun to write. 4- After Micro Aggression from the album, you also released a music video for the song All I Wanna Do Is Hate. How is the clip shooting going?


Shooting music videos is actually one of the most stressful parts of what we do; none of us really know how to be on camera. Luckily we've been able to work with amazing directors who know how to get the best out of people like us, and it's really interesting to be part of someone's visual interpretation of our songs. Sometimes they add a whole new meaning, or come at the it from a perspective that we never realised was there. It's really cool. 5- You will be touring the UK this fall to celebrate the album. Will there be shows in other countries?


Absolutely - we've extended the album tour into Europe between October - December and we're so excited for it. We're also doing a lot in Europe over the summer festival season, so we're making a lot of friends across the continent which is very nice. We've seen so many incredible places, and just wanna see them all! 6- What do the band members think about their future plans? Where do they want to be 3 years, 5 years from now and what name would they want to perform with if they had the opportunity?


We just want to keep being proud of the music that we make. If we can keep making records at the rate we're at now, and still believing in it as much as we do now, then we'll be happy.

There's a long list of bands we'd love to share a stage with. Last year we toured with We Are Scientists, and this year with Queens Of The Stone Age, so those two now have big ticks next to them. It'd be really cool to tour with Alvvays, The Strokes, Bombay Bicycle Club, Weezer 7- We are looking forward to your new album. Be sure that when it is released, it will be on our site and we will try to promote your music to more people in our country. Additionally, what do you want to say?

Thank you - it's so incredible for us to hear that people from around the world are taking notice of us. Turkey is such a beautiful country with an amazing musical history & culture, and we want to get there as a band as soon as possible. Until then, we hope you're enjoying the first singles from Killjoy and can't wait to hear what you think of the full length album in September. Rock on

0 yorum

Comments


bottom of page