top of page
  • Yazarın fotoğrafıdenizkivilcim636

Amy Lee My Immortal'ı Neden Sevmiyordu?

Evanescence solisti Amy Lee, yakın zamanda American Songwriter ile yaptığı röportajda gençlik yıllarında neden My Immortal'dan nefret ettiğini açıkladı. Vokalist, şarkıyı neden sevmediğine açıklarken, şarkı hakkındaki şu anki düşüncelerini de belirtmeyi ihmal etmedi.


Şarkı her ne kadar hayranların favorilerinden biri olsa da, Lee şarkıdan o kadar bıkmış ki, zamanında konserlerde çalmamayı bile düşünmüş. Lee, o yıllar için şunları söyledi:


"Başta benim için çok bir şey ifade etmiyordu. Bıktığım bir şarkıydı. 'Bu şarkıyı bu gece çalmayacağım. İstemiyorum, bıktım,' dediğim birkaç yıl bile oldu."


Şarkıdan bıktığını göz önüne alırsak sözlerini kendisinin yazdığını düşünebiliriz. Ama aksine, grubun gitaristi Ben Moody şarkının sözlerinin sahibi.


Yılların da ilerlemesiyle, Lee şarkıyı tekrar sevmeye başladı ve son birkaç yıldır her konserlerinde çalan parçalardan birisi oldu. My Immortal hakkında şu an ne düşündüğünü de şu şekilde anlattı:


"Artık o, her konserimizde sonuncudan bir önce çaldığımız şarkı ve hayranlarımıza geldikleri ve zaman ayırdıkları için teşekkür ettiğimiz an. Sözleri hayranlara içtenlikle söylüyorum. Artık benim için, o zamanlarda anlamı olmayacak pek çok şeyi ifade ediyor. Şu anda, şarkı hep bunun hakkında olmuş gibi geliyor."


Bundan 19 sene önce, Lee şarkıyı sevmemesinin sebebi olarak kendi sesinin kulağa çok çocuksu geldiğini söyledi. Buna ilave olarak da, albümde duyduğumuz versiyon aslında şarkının demo versiyonu. Lee'nin açıklamasına göre, kayıt şirketi şarkının bitmiş versiyonundan daha çok demo versiyonunu sevmiş ve onu yayımlamaya karar vermiş. Orijinal bitmiş halini ise yayımlanmadığı sürece dinleyebilecekmişiz gibi görünmüyor.


Şarkıyı aşağıdan dinleyebilirsiniz.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page