top of page
  • Yazarın fotoğrafıAlp Doğancan ✪✪✪

Kaldı 8, "Kalbimi Acıtma" Adlı Yeni Şarkısını Yayınladı!

2020 Mart’tan bu yana beste çalışmalarını sürdüren ODTÜ çıkışlı alternatif rock grubu Kaldı 8, 8. Teklisi olan “Kalbimi Acıtma”yı yayınladı.

Çoklu geri vokaller, sert davul riffleri ve zengin gitarlar ile karmaşık bir aşk hikayesini konu alan Kalbimi Acıtma’da herkesin kendinden bir şeyler bulacağı kesin. Parçanın söz ve bestesi grubun vokalisti Onur Alp Çelebi tarafından yazıldı.


Canlı müzik yapma amacıyla yola çıkan Kaldı 8, Ekim 2019'da kurulduktan sonra belirli bir uyum sürecinden ve vizyon değişikliğinden geçti ve ilk olarak Mart 2020'de beste çalışmalarına başladı. Pandemi şartlarının getirdiği zorluklar sebebiyle bir dönem farklı illerde bulunan grup üyeleri, bestelerinin büyük bir kısmını online görüşmeler üzerinden tamamladı. Temmuz 2020’de ilk parçaları “Sarılsak Geçerdi”yi yayınlayan grup dinleyenleriyle arayı fazla açmadan yeni parçalarını yayınlamaya devam etti ve yaklaşık 1 sene içersinde 8 yeni şarkı yayınladı. "Kafası Kırık" parçasının ardından Avrupa Müzik ile çalışmaya başlayan grup yeni şarkısı "Kalbimi Acıtma"yı da Avrupa Müzik etiketiyle dinleyicileriyle buluşturdu.


"Kalbimi Acıtma"yı sözlü videosuyla birlikte dinleyin;


Söz-Müzik: Onur Alp Çelebi Kayıt-Aranje-Düzenleme: Kaldı 8

Vokal/Gitar: Onur Alp Çelebi Elektrik Gitar: Deniz Polat Bas Gitar: Furkan Aydın Davul: Barkın Aydın Mix: Barkın Aydın, Onur Alp Çelebi Mastering: Barkın Aydın

Kapak Fotoğrafı: Gizem Nur Güney Yayımcı Şirket: Avrupa Müzik


Kaldı 8'den daha çok haberdar olmak için sosyal medya hesaplarını takip et!


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page