top of page
  • Yazarın fotoğrafıAlp Doğancan ✪✪✪

Kurt Cobain'in Ölümüyle İlgili FBI Dosyaları İlk Kez Paylaşıldı!


5 Nisan 1994 tarihinde intihar ederek hayatına son veren Kurt Cobain'in ölümüyle ilgili hazırlanan FBI raporları, 30 yıl sonra ilk kez basınla paylaşıldı. Yayınlanan 10 sayfalık dosyada Kurt Cobain'in ölümünün nedeni hakkında endişeli mektuplar yer alıyor.


Seattle polis departmanı, ünlü müzisyenin bir av tüfeğiyle kendini öldürdüğü sonucuna varmış evde bir intihar notu da bulmuştu. Ancak dosyadan, isimleri açıklanmayan ve müzisyenin ölümünün bir cinayet olduğuna inanan iki kişinin mektubu çıktı. 24 Eylül 2003 tarihli ilk mektupta, Cobain’in eşi Courtney Love’ın bu ölümle ilgili olduğu iddia ediliyor. Mektubun devamında "Kurt Cobain davasında büyük bir adaletsizliğin yaşandığına derinden inanıyorum. Kurt Cobain’in ölümünün yeniden incelenmesi konusunda baskı yapmak için tek umudumuz sizlersiniz. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca Kurt Cobain hayranı, müzisyenin ölümü etrafındaki bu tutarsızlıkların tamamen ortadan kalktığını görmek istiyor."


20 Kasım 2006 tarihli ikinci mektupta ise silahta parmak izinin olmamasına ve intihar notunun bir bölümünde kullanılan farklı bir el yazısına dikkat çekiliyor.0 yorum

Comentarios


bottom of page