top of page
  • Yazarın fotoğrafıdenizkivilcim636

Mark Morton: Zakk Wylde Bile Dimebag'in Yerini Tutamaz

Lamb Of God gitaristi Mark Morton geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda Zakk Wylde hakkında düşüncelerini dile getirdi. Morton, Pantera ile turneye çıkma konusundaki düşüncelerini ve Wylde'ın Dimebag'in yerini doldurması hakkındaki görüşlerini paylaştı.


Morton, her ne kadar Wylde'ın grup için çok iyi bir gitarist olduğunu düşünse de, Wylde da dahil olmak üzere Dimebag'in yerini kimsenin alamayacağını açıkça belirtti. Morton konu hakkında şunları söyledi:


"Dürüst olmak gerekirse, bu şarkıları bu bağlamda çalabilecek tek kişi Zakk. Onun [Dimebag'in yerini] aldığını söyleyemem... çünkü kimse alamaz. Zakk canavar gibi bir gitarist ve benim üzerimde büyük etkisi var, ama kimse Dimebag'in boşluğunu dolduramaz, Zakk bile. Onun da tam olarak aynı şeyleri söyleyeceğini düşünüyorum. Şarkıları çok iyi çalıyor ve bence o şarkıların hakkını bu şekilde verebilecek tek kişi o."


"Grubu bu şekilde bir araya getiren herkese saygı duyuyorum çünkü bence sadece bu şekilde işlerdi, ve bu konuda benim fikrim önemli değil. Önemli olan tek şey, bunun hayranlar için iyi olması. En büyük artı bu, herkesin şarkıları canlı şekilde dinlemesi ve bu müziği kutlaması."


Gruba katıldığı günden beri hem pozitif hem negatif yorumlar alan Wylde, hayranları ondan Dimebag gibi çalmasını beklememeleri konusunda uyardı. Wylde aynı zamanda kendisini yalnızca grupta eski gitaristin yerini alacak bir üye olarak değil, gruba katılmış olmanın Dimebag'i onurlandırmanın bir yolu olarak görüyor.


Pantera'nın yeni konserlerinden birini aşağıdan izleyebilirsiniz.


0 yorum

Comments


bottom of page