top of page
 • Yazarın fotoğrafıBeyza Türedi ✪

Metallica, Yeni Albümü “72 Seasons”ı, Single’ı “Lux Æterna”yı ve İki Yıllık Dünya Turunu Duyurdu!Metallica, yakında çıkacak olan 12. stüdyo albümünün adını ve çıkış tarihini onayladı: "72 Seasons", grubun kendi Blackened Recordings aracılığıyla 14 Nisan 2023'te satışa sunulacak. Kurucu üyeler James Hetfield ve Lars Ulrich ile birlikte Greg Fidelman tarafından üretilen 12 parçalık albüm, Metallica'nın 2016'daki “Hardwired…To Self-Destruct”tan bu yana ilk tam uzunluktaki çalışması.

“72 Seasons“ Albüm Parça Listesi:

 1. 72 Seasons

 2. Shadows Follow

 3. Screaming Suicide

 4. Sleepwalk My Life Away

 5. You Must Burn!

 6. Lux Æterna

 7. Crown of Barbed Wire

 8. Chasing Light

 9. If Darkness Had a Son

 10. Too Far Gone?

 11. Room of Mirrors

 12. Inamorata


Ayrıca grup tüm bu sürpriz duyurularının yanında albümde yer alan parçaları “Lux Æterna”yı da klibiyle beraber yayınladı:

Metallica, 2023 ve 2024 için bir dizi tur tarihini açıkladı. (Kuzey Amerika tarihleri aşağıdadır.) Grup bu sefer, turdaki her şehirde iki gösteri gerçekleştirecek. Her şovda tamamen farklı set listeleri ve farklı destek eylemleri yer alacak. ("2 Gece. 2 Farklı Set. 2 Farklı Açılış - "Tekrarlanmayan Hafta Sonu" ( No Repeat Weekend) ) Metallica'ya bu yolda eşlik eden gruplar arasında yeniden bir araya gelen Pantera, Mammoth WVH, Five Finger Death Punch, Ice Nine Kills, Greta Van Fleet, Volbeat ve Architects yer alıyor. Satılan her biletten elde edilen gelirin bir kısmı grubun “All Within My Hands“ vakfına gidecek.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page