top of page
  • Yazarın fotoğrafıAlp Doğancan ✪✪✪

MYLES KENNEDY, Yeni Solo Albümü "The Ides Of March"ı Yayınladı! | Albüm İncelemesi


Alter Bridge ve The Conspirators ( Slash ile birlikte )'dan tanıdığımız Myles Kennedy, ikinci solo albümü "The Ides Of March"ı Napalm Records aracılığıyla 14 Mayıs itibariyle yayınladı. 90'ların başından bu yana uzanan kariyerinde Myles'ın çok yönlü ve sürekli yaratıcılık durumunda olduğunu söylememiz zor değil. Öyle ki Myles, "The Ides Of March" ile hard rock'tan, blues'a, blues'dan da classic southern rock'a kadar geniş bir müzik genresine ulaşıyor. Country esintilerine de rastladığımız bu albümde Myles'ın özgürce yapmak istediği müziği yaptığını ve onun sadece iyi bir vokalden çok, çok yönlü bir müzisyen olduğunu bir kez daha görüyoruz.


Açılış parçası "Get Along", geniş bir akustik ve elektro gitar riffleri ile karşımıza çıkıyor. Şarkının oldukça renkli bir animasyon müzik videosu da yayınlanmıştı.

Albümdeki "A Thousand Words" ise southern rock'ın bir tutam blues ve country ile karıştırıldığı harika bir şarkı.


Kayıttaki her şarkı Myles'ın yaratıcılık yeteneğini bir kez daha gözler önüne seriyor. "The Ides Of March"ın nasıl bir ticari başarı alacağını kestirmek şuanlık pek mümkün değil ancak albüm baştan sona harika ve kesinlikle dinlenmesi gereken bir albüm.


Albüm Puanı: 8 / 10

★★★★★★★★☆☆
0 yorum

Comments


bottom of page