top of page
  • Yazarın fotoğrafıdenizkivilcim636

Noel Gallagher: "The 1975 Rock Falan Değil"

Oasis gitaristi Noel Gallagher, yakın zamanda NME ile yaptığı röportajda, The 1975'ten Matt Healy'nin en iyi rock/alternatif dalında Brit ödülü kazanması üzerine duyduğu siniri dile getirdi. Gallagher röportajda şunları söyledi:


"Oasis'in etkisi, bence, insanların ilk başta bir grup kurması üzerine oluyor. Bunu söyleyen çok kişiyle tanıştım ve bu güzel bir şey. Ortalıkta bunlardan çok fazla var, ve ne yazık ki gitar müziği marjinal bir şey haline geldi. Ya rock olacaksın, ya da kahrolası The 1975. Brit ödüllerinde 'En İyi Rock' ya da öyle bir halt kazandılar."


Gallagher, rock müziğin günbegün değişmesinden memnunmuş gibi görünmüyor. Önceki yorumunda olduğu gibi, pop-rock grubunu ezikleyen bir yorum daha yaptı:


"Ödül törenini çocuklarımla, iki genç adamla, izliyordum ve şey düşündüm; 'Huysuz yaşlı herifin teki gibi mi davranıyorum, yoksa cidden bok gibi mi?' Çocuklarımın ikisi de, 'yok, cidden bok gibi,' dediler. The 1975, en iyi rock grubu mu? Birisinin bunu acilen yeniden tanımlaması gerekiyor, çünkü bu... Bunun ne olduğunu bilmiyorum, ama açıkça bu rock falan değil. Rock her neyse, bu o değil."


Gallagher, Healy'ye karşı daha önceden de negatif yaklaşımda bulunmuştu. Birkaç hafta önceki bir röportajda Matt Healy, Gallagher kardeşlerin arasındaki anlaşmazlık için 'çocukça' yorumunda bulundu, ileri zamanki başka bir röportajda da şunları söyledi:


"Oasis ne yapıyor? Potansiyel olarak -ve hala da öyle- dünyanın en iyi grubunda olup da kardeşinle kavga ettin diye devam etmemeyi düşünebiliyor musunuz?"


Bu cevabı duyan Gallagher, The Spin'e verdiği röportajda şunu söyledi:


"Hayal bile edemez. Grubunun ne kadar boktan olduğunu kabul edip grubu dağıtmalılar."


Noel Gallagher, şu anki grubu High Flying Birds ile son albümü 'Council Skies'ı yakın zamanda yayınladı. Yeni albümü aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.


0 yorum

Comments


bottom of page