top of page
  • Yazarın fotoğrafıAleyna Tuncer

SCORPIONS: Müzikal Biyografi Filmi "Wind of Change" 2025'te Vizyonda!

ESX Entertainment şirketinin üstlendiği Scorpions hakkındaki biyografi filmi için çıkış tarihi anlaşıldı. "Wind of Change" grubun 60. yıldönümü kutlamaları ile aynı vakitte, 2025'te vizyona girecek. Bilindiği üzere ESX Entertainment, aktör ve yapımcı Ali Afshar üzerine kurulu bağımsız bir prodüksiyon şirketidir.


"Wind of Change" isimli projede, Scorpions grubu üyelerinin bir araya geliş macerası anlatılıyor. Film, ikinci dünya savaşı sonrasında bir araya gelen Alman grup üyeleri üzerine kurulu olduğu iddia ediliyor. Deadline'dan alınan bilgilere göre, filmin yönetmeni Fransız Alex Ranarivelo olacak.


Afshar, Scorpions için düşüncelerini şu şekilde ifade etti: "SCORPIONS'un müziği bizim kültürümüzde büyüktür. 'Seslerindeki duygusallık, 'Rock You Like A Hurricane' ve 'Still Loving You' gibi bilindik şarkıları şuan bile çaldırmakta, filmde de yer almaktadır. Scorpions'un müzikleri dünyanın dört bir tarafında yeni hayranlarla bağlantı kurmaya devam ediyor."

Ayriyeten Afshar, ailesinin İrandan Amerika'ya kaçarak geldiği dönemde, Scorpions'un, onun hayatını değiştirdiğini ifade etmiştir.

Memleketleri bölünmüş durumdayken ve arkadaşları, aile fertleri Berlin Duvarı'nın farklı taraflarındayken; Rudolf Schenker, Klaus Meine ve Matthias Jabs cesur bir kararla yasakları hiçe sayacak bir karar alarak, Sovyet Sınırlarının ötesine geçip SSCB'nin kalbinde sahneyi doldurma cesaretini gösterdiler. Devrim niteliğindeki turlarının zirvesindeyken grup, Berlin Duvarı yıkılırken dünyayı çevreleyen ve bugün bile hala akıllardan çıkmayan barışın simgesi olmuş, Soğuk Savaş'ın bitişini belirleyen barışın marşı olmuş olan o şarkıyı yayınladılar.


Türkiye'de gösterime girip girmeyeceğini henüz bilemesek de güzel düşünülmüş bir proje olarak nitelendirebiliriz.

0 yorum

Comments


bottom of page