top of page
  • Yazarın fotoğrafıAlp Doğancan ✪✪✪

Yeni DEFTONES Albümü Geliyor!

DEFTONES, Bir Sonraki Albümü 2024 İlkbahar Veya Yazında Çıkarmayı Umuyor: 'Bu Bizim Hedefimiz'

Toplanın! Yeni DEFTONES albümü yolda.. "Gnostic Academy" podcast'ine çıkan DEFTONES gitaristi Stephen Carpenter, kendisinin ve grup arkadaşlarının yapımcı Nick Raskulinecz (RUSH,MASTODON, ALICE IN CHAINS) ile yeni albümleri üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Bu, daha önce 2010'un "Diamond Eyes" ve 2012'nin "Koi No Yokan" LP'lerinde onunla birlikte çalışan DEFTONES'un Nick ile üçüncü işbirliğini işaret ediyor.


"Sadece son birkaç ayda, gerçekten — iki veya üç ay; belki şimdi biraz daha uzun, Şubat ayında başladığımız zaman — yeni bir kayıt için yeni malzemeler üzerinde çalışmaya başlıyoruz. Şimdi iyi gidiyor. İlkinde başta biraz yavaştı, ama her zaman öyle; Ama şimdi bir şeyler var ve şu anda iyi bir ivme kazanıyoruz. Ve önümüzdeki ilkbahara [veya] yaza kadar hepsini bitirip bitirmeyi umuyoruz. Resmi bir şey yok — henüz resmi bir tarih yok — ama hedefimiz bu."

DEFTONES'de şarkı yazma sürecinin nasıl çalıştığı sorulan Carpenter, "Bu bir şeylerin birleşimi. Çoğu zaman, her şey bazı fikirleri karıştırmamızdan, ortalığı karıştırmamızdan kaynaklanır ve biri, belki bir başkasının veya herkesin hoşuna giden bir şey bulur. Ve sonra biraz buna odaklanıyoruz. Nick'in de harika olduğu şey bu. Amaçsızca oturup sıkışabileceğimiz ve onları tanımak için durmadan fikir üstüne fikir boyunca dolaşabileceğimiz yerde, 'Hey, bu fikir gerçekten harika. Bir dakikalığına bunun üzerinde çalışmaya çalışalım. Ve sonra bu diğer fikir bununla gerçekten harika olabilir. Onları bir araya getirmeyi deneyelim,' ve bunun gibi şeyler. Yani onun hakkında harika olan şey bu. O noktada resmi olmayan bir grup üyesi gibi ve normalde kendi başımıza bunu iyi yapmadığımız bir yerde bize yön vermede iyi. Demek istediğim, yapıyoruz, ama bu kendi başımıza çok daha yavaş bir süreç."


Geçen yıl DEFTONES, Sergio Vega'nın ayrılmasının ardından Fred Sablan'ı yeni turne basçıları olarak işe aldı. Ayrıca onlara ikinci gitarist Lance Jackman da katıldı.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page