top of page
  • Yazarın fotoğrafımavi ⛧ ada

FALLING IN REVERSE Vokali Ronnie Radke ve Sebastian Bach Kavgası

Güncelleme tarihi: 6 Eki 2022Yaklaşık bir haftadır rock müzik dünyasında uzun süredir görmediğimiz bir sanal kavga Falling in Reverse frontmanı Ronnie Radke ve Skid Row'un eski vokali heavy metal efsanesi Sebastian Bach arasında devam ediyor.


24 Eylül'de Ronie Radke'nin grubun laptoplarının kaybolduğu gerekçesiyle Will Rock festivalinde sahne alamayacaklarını açıklamış ve hayranlar tarafından büyük tepki görmüştü.

Bu açıklamadan sonra rock/metal temalı radyo ve televizyon programları yapan Eddie Trunk bir radyo programında bu konuyla ilgili "Çok şaşırtıcı. Bunu ilk duyduğumda beni kafaya almak için yapılmış bir şaka olduğunu düşündüm... Canlı performans yapamayan bir grup gerçekten 'canlı' mıdır? 2022 yılında sanatlarını geliştiren ve canlı olarak icra eden tonlarca grup var! TONLARCA!.. Sanırım kendi grubumu kurmaya her zamankinden daha yakınım şarkı söyleyemiyor ve tek nota dahi çalamıyor olmama rağmen."


Bundan sonra Ronie'nin twitter üzerinden Eddie'ye şu yanıtı vermesiyle laf dalaşı başlamış oldu: "Eddie Trunk, laptoplar hakkında saçmalamak ve playback yapan Kiss'in konserine mi gitmek istiyorsun yani? Steven Tyler piyanoyu çalarken şarkının ortasında piyanonun üstüne çıkıyor ve piyano çalmaya devam ediyor ama sen burada herkes track kullanmıyormuş gibi davranıyorsun seni s**** aptal. tam anlamıyla gerizekalısın."Bu tweetin ardından bir Sebastian bach'ın track kullandığını iddia eden şu tweeti attı: "Eddie Trunk track kullanan Sebaistian Bach'ın reklamını yapıyor ama bu iki aptal benim track kullanmam hakkında aptalca konuşuyorlar."
Bundan sonra Sebastian Bach, Ronnie'ye şu yanıtı verdi:

"Vay canına aptal. Benim sahnede track kullandığımı mı ima ediyorsun. Çok komik."

Daha sonra atışma şu şekilde devam etti:


Ronnie Radke:

"Sahneye girişinde duyulan sahte hayran sesleri ve sahte bateriler var. Ne demeye çalışıyorsun? O b*klar gerçek değil... Yani sen de track kullanıyorsun."


Sebastian Bach:

"Track grupları gerçek müzisyenlere aptal dediğinde neler olur, izleyin"


Ronnie Radke:

"Bu konuda ne yapacaksın seni g*t herif. Senden sonra gelen bütün bir jenerasyona -sen sahnede sahte fan sesleri kullanırken- laptop ve altyapı kullandıkları için saygısızlık ediyorsun. Seni de Eddie Trunk'ı da s******"


Sebastian Bach:

"İnternet ortaya çıkmadan önce dünyanın nasıl bir yer olduğunu birine göstermek her zaman çok zevkli. Sanal gerçeklik gerçek dünyayla başa çıkman gerekene kadar eğlencelidir. Seninle yüzyüze tanışmak için sabırsızlanıyorum. Yeri ve zamanı söyle seni gerçek Rock&Roll ile yüz yüze tanıştırayım."


Ronnie Radke:

"Bir zamanlar hepimizin sevdiği bu adamın şu an bir jenarasyon dolusu gruba saygısızlık ediyor olması ne üzücü. Seni dinleyerek büyüyen birçok insan var. kendinden utanmalısın. Müzikte zamanla değişiklikler ortaya çıkabilir. Problemin ne?"

"Sebastian, Eddie ve diğer palyaçolar; sanırım size göre Queen de gerçek bir rock grubu değil. 1986'da Bohemian Rapsody'i çalmak için full track kullandılar ve sahneden çıkarlarken hala müzik devam ediyordu."


Sebastian Bach:

"Laptoplar 1986'da icat edilmemişti. ama sen zaten laptopların 1997 civarında geldiklerini biliyorsundur değil mi dahi? Hem Queen nasıl sahneye çıktı? Laptoplar icat edilmediği için konseri iptal etmeleri gerekirdi."
Bu tartışmalardan sonra Mötley Crüe'nun basçısı Nikki Sixx, Ronie Radke'ye destek çıkan bir mesaj yayınladı:
" (Sebastian Bach) Sahte, saçmalık baterini çalmaya devam et. Aynı 'bahçemden çıkın!' diyen yaşlı insanlar gibisin. Aman hiçbir artist teknolojiyi yaratıcı bir araç olarak albümlerinde ve konserlerinde kullanmasın... yalnızca algılarını aç ve gerçeklikle savaşmayı bırak. seni aşırı gerikafalı gösteriyor. Rock bayrağını taşıyor olman çok hoş."

Tartışma durulmuş olsa da Ronie Radke twitter hesabında Sebastianla dalga geçmeye devam ediyor. Sebastian Bach ise instagram yorumlarında kendisini eleştirenlere cevap veriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Laptopların kaybolması konser iptali için haklı bir gerekçe midir? Elektronik hazır soundlar rock müziğin ruhuna aykırı mıdır? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. METAL İLE KALIN!

0 yorum

Comentarios


bottom of page