top of page
  • Yazarın fotoğrafıAlp Doğancan ✪✪✪

Hayley Williams'ın Yeni Albümü 'FLOWERS for VASES / Descansos' Yayınlandı!


Hayley Williams, yeni solo albümü 'FLOWERS for VASES / descansos'u bugün (5 Şubat) itibariyle yayınladı. Karantinanın birçok sanatçı için verimli bir zamana dönüştüğünü tekrar hatırlatmamıza gerek yok. Ünlü şarkıcı 2020'de çıkardığı ilk solo albümü 'Petals for Armor' gibi yeni albümü 'FLOWERS for VASES'ı da Nashville'deki evinde kaydetti.


Williams, yeni albümünün "Petals for Armor" un devamı niteliğinde olduğunu, önceki albümünün ilk iki bölümü arasında bir ön bölüm veya "bir çeşit sapma" olduğunu söyledi. Röportajın devamında Williams, "Albümün bir bütün olarak anlamı, özellikle her şarkıya dalmaktan tamamen farklı olabilir. Benim için, bu bireysel konuları bütünsel olarak ele almanın daha iyi bir yolu yok." açıklamasında bulundu.


Albüme baktığımızda Hayley burada PARAMORE'da yaptığı müzikten daha kederli, içe dönük bir yaklaşım sergilediğini söylemek yanlış olmaz. Hoş albümün yapıldığı koşullar ve geçirilen süreç göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. Descansos'un, genellikle beklenmedik veya ani bir ölüm yerine yerleştirilmiş bir haça atıfta bulunan İspanyolca kelime olduğu göz önüne alındığında, yaşanılan sürecin ve COVID krizinin etkilerini görüyoruz.


Albümde duyduğunuz sizi rahatlatan akustik gitar ve piyano seslerinin yanında aslında albümün sözleri genellikle yalnızlık, kalp kırıklığı gibi karamsar konuları ele alıyor.


Sonuç olarak, 'FLOWERS for VASES', müzik için doğmuş Hayley Williams'ın PARAMORE'dan daha fazlası olduğunu bir kez daha gösteren bir albüm.


Değerlendirme: 7 / 10


Albümü şimdi dinleyin!


0 yorum

Comments


bottom of page