top of page
  • Yazarın fotoğrafışule kızıltaş

SaÇmA ve TuTkU: Måneskin


Måneskin, kendine özgü tarzıyla başarıya giden yolda tüm tabuları paramparça ederek ilerleyen bir İtalyan rock grubu!


Çoğumuz onları 2021 Eurovision’da gerçekleştirdikleri çılgınca performansıyla tanıdık. “Zitti E Buoni” o dönemde İtalya’ya Eurovision birinciliği ve Måneskin’in yükselişine mükemmel bir ivme kazandırdı.


Son dönemlerde Rock’n Roll geleneğini temsil eden bir italyan rock grubunun yarışmayı kazanması rock çevrelerinde sevinçle karşılanmıştı ve grup solisti Damiano David bir röportajda;


“İnsanlar sanırım Rock'n Roll'u özledi ve iyi müziğe ihtiyaçları olduklarından bizi seçtiler. İşin şakası bir yana gerçekten neden kazandığımızı bilmiyoruz ancak insanların kimliğimizi ve müziğimizi tanıması gerçekten mutluluk verici”


açıklamasını yapmıştı.


‘Madcon’ grubunun “Beggin” şarkısına yaptıkları cover David’in vokal yorumuyla birlikte oldukça tutulmuş, orijinaline yaklaşan bir başarı elde etmişti.


“İ WANNA BE YOUR SLAVE” grubun o kendine has, iddiali ve çılgın yönünü en iyi ifade eden şarkılardan biriydi. Grubun sahne performanslarinda, kostümlerinde ve kliplerinde hep fark edilir biçimde bu sınırsızlığı ve şaşırtıcılığı fark ediyoruz. Ama bu şarkı özelinde bahsettikleri tutkunun basit bir tutku kavramindan öte vahşi ve sınırsız olduğu çok açık.


Rock tarihinden farklı ve bu türden bir tutkuyu izleyebileceginiz bu parçayı yazının sonuna ekliyor olacağım. Başka incelemeler icin daima rock ve tutkuyla kalın 🤘0 yorum

留言


bottom of page