top of page
  • Yazarın fotoğrafıKritikzine

SUMO CYCO Röportajı!

Güncelleme tarihi: 3 Nis 2021

2011 yılında kurulan Kanadalı bağımsız punk rock ve heavy metal grubu SUMO CYCO'nun solisti Skye Kritik'e konuştu! Gruba dair bilinmeyenler şimdi Kritik'te!

1) Grup neler yapıyor? Bu zorlu pandemi sürecini nasıl değerlendirerek geçiriyorsunuz?


- Matt ve ben (Skye) stüdyo evimizde birlikte yaşıyoruz. Neyse ki grubun şarkı yazarları olduğumuz için 3. albümümüzü tamamlamaya devam edebildik. Trozzi ve Oscar ile birkaç kez check-in yaptık, ancak karantina başladığından beri onları bizzat görmedik. Salgın çok garip bir şeydi. Mümkün olduğunca çok önlem alıyoruz ama ne kadar uzun sürerse arkadaşlarımızı ve canlı çalmayı özlüyoruz.


2) Müziğinizde bir çok farklı karışım görüyoruz. Müzik tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz?


- Rock, metal, dancehall, pop ve punk gibi birçok türü karıştırmayı seviyoruz. Bazen bunu bir ponpon tarafından kafanın parçalanması olarak tanımlıyoruz.


3) Grup üyeleri genellikle hangi grupları dinliyor? Müzik kariyerlerinize başlamak için kimlerden idol aldınız?


- Matt ve ben için en ilham verici gruplardan biri İngiltere'den Skindred adlı bir grup. "Move Mountains" şarkımızda Skindred'in vokalisti Benji Webbe'yi konuk etmekten onur duyduk. Skindred, bağlandığımız bir gruptu ve Sumo Cyco'yu başlatmak için bize ilham verdi. Bize ilham veren gruplar söz konusu olduğunda liste çok uzundur ancak birkaç isim vermek gerekirse; Rage Against the Machine, No Doubt, Refused, Enter Shikari and Billy Talent.